wysoko wrażliwa osoba

Osobowość INFJ i WWO, czyli wysoko wrażliwa osoba. Sprawdź czy nie jesteś jedną z nich

20
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
11 Thread replies
36 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Aleksandra BohojłoBettySzymonPatrykMonika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

Tak się zastanawiałem i ten wpis mi dodaje do refleksji, czy to jaki jestem „wyjściowo” czyli, teraz (kryzys suicydalny, depresja/stany depresyjne/nerwice fobie/lęki społeczne , itp) nie są spowodowane trudnościami w moim życiu dziecięcym i młodzieńczym, i brakiem wsparcia. (Mam btw. 23lata) Gdzie taka tezę założyłem że funkcjonowalem i dalej funkcjonuje w sposób nie odpowiedni swojej naturze, w przypadku tych samych cech osobowości infj i wwo, (gdzie przypuszczam że mi do nich blisko). Na to się zbiega wiele rzeczy, ale w końcu jak ma dojrzeć w nas , we mnie coś a w zasadzie „Ja” skoro zostawał gnieciony,i tłamszony bez mądrego… Czytaj więcej »

Patryk
Gość
Patryk

Jestem właśnie InFj od momentu mojej świadomości i zrozumienia że nie jestem sam czuje sie super:P. Wcześniej różnie to bywało. Fajnie że jest ktoś taki jak Ty i opisujesz siebie i swoje przemyślenia poprzez interpretacje tego jak opisuja InFj.

bandażowa sukienka
Gość

równowaga jest najważniejsza

trackback

[…] to co dzieje się wokół mnie. Kiedy jednak przekraczam granicę swojej empatii (jestem osobą wysoko wrażliwą), biorę się w garść i mówię do siebie: Hej, zagalopowałaś się. Skoncentruj […]

Artur
Gość
Artur

Cześć. Świetny artykuł, zupełnie przypadkiem albo też nie wpadłem na rozwinięcie definicja INFJ. Wczytałem się we wszystko co możliwe, zrewidowałem z doświadczeniem i przeżyciami. Szczęka mi opadła, włos się zjeżył, bo – pasuję jak ulał do tej „w cudowny sposób namaszczonej grupy ludzi”. Siła magnetyzmu, magia osobowości, intuicyjność, często niezrozumiałe postrzeganie innych – naszej walki o drugiego człowieka, otwarcie na problemy, takt, zasady, ogromna etyka życiowa i wewnętrzne przeświadczenie poczucia czegoś „wyższego”, wrażenie bliższego poczucia obecności Boga – okazuje się być normalością, a nie rozdwojeniem osobowości. Trudne są to czasy dla Nas. Ostatnie moje doświadczenia, zmusiły mnie do korzystania z… Czytaj więcej »

Aleksandra Bohojło
Gość
Aleksandra Bohojło

Miałam podobne odczucia, kiedy ktoś po raz pierwszy pokazał mi artykuł o INFJ. Dobrze jest odkrywać siebie w nowych okolicznościach, a niewątpliwie od roku wszyscy takowe przeżywamy. Dobrze jest tez nazwać pewne rzeczy, cechy, emocje po imieniu. Dzięki temu lepiej rozumiemy siebie, otaczający nas świat, a i ten inaczej nas również wtedy postrzega. Ja czuję, że jestem na jakiejś nowej drodze i w dodatku jest to początek tej drogi. Bardzo lubię ten element zaskoczenia samej siebie. Nie wspominając o reakcjach bliskich mi osób 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Monika
Gość
Monika

Jest poczucie misji być światłem.Mamy dawać ciepło i światło dbając o własne granice.Nie zatracając się:)

Betty
Gość
Betty

A ja szukam terapeuty, który rozumie lub chciałby zrozumieć INFJ i niestety nie znajduję nikogo. Czy możesz/możecie kogoś polecić?

trackback

[…] […]

blogierka
Gość

Chyba też jestem osobą wysoce wrażliwą i jest to po części dar ale też przeklenstwo.
A psychoterapia to moze być ciekawe i wartościowe doświadczenie,ony tylko znalezc tego dobrego specjalistę, a o to nie tak łatwo.

trackback

[…] na ograniczonej ilości zajęć, oddanie się ulubionym czynnościom i bliskość. Jako osoba wysoko wrażliwa w chwilach kryzysu tego właśnie […]

LanaDelRey.PL
Gość

bardzo intersujący wpis. świetnie, że poruszyłaś ten temat!