16 Cze Nowy rewelacyjny pomysł na trening.

Coraz częściej wymieniany w programie klubów sportowych, najlepiej rzeźbi sylwetkę, poprawia metabolizm, przyśpiesza spalanie kalorii, wspaniale relaksuje, choć mocno daje w kość, wyzwala niesamowitą energię, adrenalinę, poczucie rytmu i ma korzystny wpływ na równowagę oraz koordynację ruchową. Poprawia krążenie, dotlenia i zwiększa wytrzymałość mięśni. To jednocześnie trening aerobowy i siłowy. Przekonałam się o tym na własnej skórze doświadczając tej aktywności po raz pierwszy podczas Fit Campu, na którym niedawno byłam. Nawet nie sądziłam, że tak mi się spodoba. Co to takiego?

Aeroboxing. Bardzo dynamiczny rodzaj aktywności fizycznej, dla osób, które rozpiera energia, potrzebują rozładować stres i porządnie się zmęczyć. To połączenie fitnessu i elementów zaczerpniętych z różnych sztuk walki, takich jak boks, kick-boxing czy karate, ale w tym przypadku Twoim przeciwnikiem nie jest druga osoba, lecz Twoje słabości. Trening odbywa się w grupie, w rytm bardzo dynamicznej muzyki, a jego tempo narzuca trener urozmaicając określony układ choreograficzny biegami w miejscu, podskokami, wykopami, unikami i zadawaniem ciosów w powietrze. Można go określić mianem walki przy muzyce. Profesjonalny instruktor pokaże Ci w pierwszej kolejności w wolniejszym tempie technikę, a chwilę potem powtarzasz układ wykonując ćwiczenia w bardzo szybkim tempie. Trening zaczyna się rozgrzewką przygotowującą mięśnie do sporego 40-minutowego wysiłku o zmiennej intensywności. Kolejne 10 minut to rozciąganie nóg, ramion, pleców i najbardziej nadwyrężonych mięśni.

Aeroboxing jest doskonałym treningiem na uwolnienie stresów i pozbycie się złych emocji. Podczas jego wykonywania całą swoją uwagę skupiasz na precyzji ruchów, utrzymaniu tempa i dobrej zabawie.

Czy to dyscyplina dla kobiet? Jak najbardziej. I to kobiet dynamicznych i zdecydowanych. W głównej mierze oparta na treningu aerobowym angażującym wszystkie mięśnie i wpływającym na jędrność ciała bardziej, niż na budowaniu muskulatury.

Nie jest to sport dla osób, które mają przerwę od aktywności sportowej, bowiem wymaga dobrej kondycji, koordynacji ruchów i sprawności fizycznej.

Aha, i jeszcze jedno. Musisz też mieć ochotę na dobrą zabawę, ale zakładam, że do tego nie trzeba Cię specjalnie namawiać 😉 Na nudę i monotonię nie będziesz narzekać. Warto spróbować. Bardzo polecam.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Podziel się:
Aleksandra Bohojło
esencja@esencjablog.pl