Szacunek i nadzieja

Krótko o szacunku i nadziei

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
15 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Iza BluszczBożena JędralDawid Lasociński/SwiathegemonaSzeptemPisane.plJustyna Rolka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Narwany
Gość

Ty i krótko? Powiedziałbym, że to prawie niemożliwe, chociaż z drugiej strony „krótko” dla każdego znaczy coś innego 🙂 Nie mnie oceniać czarny prostest i ludzi, jednak prawdą jest, że w skrajnych sytuacjach wychodzi cała, prawdziwa natura człowieka.

Kobietapo30
Gość

Niestety ja właśnie widzę ten negatywny aspekt tej akcji, o której wspomnasz, straszne podziały, walki kobiet…nie tak to powinno wyglądać

dagafox
Gość

Masz (niestety) rację z tym brakiem szacunku.. Przeraża mnie to jakim jadem ludzie do siebie ostatnio ciskają. Gdy hest potrzeba – potrafimy się zjednoczyć, ale niestety nie wszyscy, a szkoda.. Te ostatnie wydarzenia dają sporo do myślenia.
A szanować to się powinniśmy zawsze i wszędzie!

Mamoholiczka
Gość

Byłam tam. Czułam, że muszę tam być, chociaż nigdy wcześniej nie poszłam na żadną manifestację, na żaden protest czy strajk. Ale teraz musiałam pokazać, że nie zgadzam się na pewne zmiany. Nie zgadzam się na to, co dzieje się w Polsce. Jestem zaniepokojona obecnym językiem nienawiści i tym, co jeszcze nas czeka… Czuję, że będę protestować jeszcze nie raz.

BlogMatki.pl
Gość

Dziś mimo, iz mamy teoretycznie wykształcone spoleczeństwo to brak wielu ludziom pokory. Starsze pokolenie, ma swoj bagaż doświadczeń, miało całkiem inne życie niż dzis, dlatego też mają i pokorę, i szacunek dla innych.

Majniaki
Gość

Też wczoraj publikowałam na temat braku szacunku do innych po tym jak zobaczyłam pełne nienawiści wypowiedzi w stronę tych, którzy byli odmiennego zdania. Nie pojmuję jak trzeba mieć w sobie mało kultury, żeby tak się zachowywać. Siła nie tkwi w krzyku i obelgach, ale argumentach, a mądrość w umiejętności ich przekazywania i szanowaniu wolności słowa drugiego człowieka. Pozdrawiam 🙂

Krzysiek
Gość

„Szanuj a będziesz szanowany” święte słowa, niestety przez wielu wogole nie znane.

http://mpiserwis.pl

Sylwia - Redefine Yourself
Gość

Nie wiem z czego wynika brak szacunku do drugiego człowieka, ale niestety widać go coraz więcej i coraz częściej. I to nie tylko przy okazji wydarzeń politycznych czy tego typu akcji, ale również w codziennym, normalnym życiu. Czy aż tak dużo w ludziach jadu, zawiści i niezadowolenia z życia ?

Melduję Gotowość
Gość
Melduję Gotowość

Niestety coraz częściej ludzie nie potrafią okazywać sobie szacunku. Ja zostałam wychowana tak, że należy szanować innych ludzi. Myślę, że to właśnie kwestia wychowania. Jeżeli rodzic nie przekaże dziecku tych wartości to później takie dziecko dorasta i nie potrafi niczego i nikoo uszanować.

Agnieszka Maciejewska
Gość
Agnieszka Maciejewska

Moim zdaniem te całe protesty, zabawy w Pana Boga, krzyki o wolności jeszcze odbiją się czkawką wszystkim.
Tyle w temacie.
Zapraszam też do mnie.

Justyna Rolka
Gość

W swoim 34 życiu staram się zawsze podchodzić do wszystkich z szacunkiem. Jestem oburzona tym co zobaczyłam w Naszym blogowym świecie. Podziały, oceny, hejt, opluwanie się jadem i oszczerstwami. Dla mnie to jest inny świat, nie mój. Czułam się w poniedziałek dziwnie, czułam się…nie potrafię teraz tego nazwać. Najzwyczajniej w świecie mdliło mnie na sam widok tych wszystkich słownych przepychanek. Miałam dość. Szanuję Cię bez względu na to co myślisz, szanuję się jako osobę. Po prostu Cię lubię i wiem, że nie musimy się we wszystkim zgadzać by się wspierać. Brakowało mi rozmów, mądrych, merytorycznych rozmów. Podział ludzi na tych… Czytaj więcej »

Dawid Lasociński/Swiathegemona
Gość

Też chodzę na czarne protesty, bo sprzeciwiać musimy się wszyscy, nie tylko kobiety… Z drugiej strony, to co powiem, może wyda się kontrowersyjne, ale… W niedalekiej przyszłości może się okazać, że wprowadzenie tak represyjnej ustawy pod obrady sejmu, przyniesie więcej korzyści, niż strat. Popatrz, ilu ludzi się uaktywniło, ilu zrozumiało, że jednak polityka, to jest coś, co ich dotyczy, że chodzenie na wybory jest ważne, bo inni zadecydują za ciebie. Być może jest to początek rozwiniętego społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, które nabierze stałego nawyku patrzenia władzy na ręce i utnie niektóre okropne rzeczy w zarodku? Mam taką nadzieję, bo tylko… Czytaj więcej »

SzeptemPisane.pl
Gość

Mogą pluć jadem ile wlezie, spływa to po mnie jak wczorajsze krople deszczu. Jestem zbudowana wczorajszą energią i pełna wiary, że mamy wielką moc. Stworzyłyśmy historię. Zdjęcia z parasolkami obiegły cały świat…:)

Bożena Jędral
Gość
Bożena Jędral

Po wejściu do internetu ludzie stali się bardziej aroganccy, śmielsi, roszczeniowi i nachalni w swoich racjach. Wyjście poza sieć było tylko kwestia czasu. Dawniej było subtelniej, dziś każdy myśli, że ma prawo do własnego zdania. Często plując na zdanie innych. Smutne. Mimo postępu cofamy się.

Iza Bluszcz
Gość

Wiesz, ten brak szacunku pojawia się przy wielu okazjach – dyskusja o karmieniu piersią w miejscach publicznych, kwestie polityczne, wczorajszy protest, codzienne sprawy. Wystarczy mieć odmienne zdanie i już leje się hejt. Nie wiem skąd w ludziach tyle jadu.