salatka z mango w 5 minut

20 Sie Wakacyjna sałatka z mango w 5 minut

Wakacyjna sałatka z mango w 5 minut powstała na skutek impulsu. Wymyśliłam ją siedząc na leżaku i łapiąc promienie słoneczne w spokojne, niedzielne popołudnie. Zamarzyłam o czymś orzeźwiającym, lekkim, zdrowym oraz tak jak lubię kolorowym i najlepiej łatwym do zrobienia. Dlaczego nazwałam ją wakacyjną? Bo jestem właśnie na wakacjach nad morzem i zrobiłam ją od ręki z dostępnych w wakacyjnej kuchni składników, które znajdziecie również w małych, lokalnych sklepikach. Nie ma tu żadnej filozofii ani talentu kulinarnego, wystarczy umieć posługiwać się nożem i mieć ochotę na coś smacznego 😉

wakacyjna salatka z mango w 5 minut

wakacyjna sałatka z mango w 5 minut

Składniki:

  • 1 mango
  • szynka prosciutto (może być też parmeńska, szwarcwaldzka, serrano)
  • sałata rucola
  • prażony słonecznik
  • odrobina octu balsamicznego
  • borówka amerykańska do dekoracji


Przygotowanie:

Na spód talerza lub miseczki wykładamy rukolę. Na niej układamy pokrojone w kostkę lub podłużne paski długodojrzewającą szynkę i mango. Słonecznik prażymy na suchej patelni. Po ostygnięciu obsypujemy nim sałatkę, polewamy odrobiną octu balsamicznego i dekorujemy borówką amerykańską.

Spróbujcie, poślijcie dalej, smacznego 🙂

salatka z mango w 5 minut na wakacjach salatka z mango

♥ ♥ ♥

Jeśli spodobał Ci się ten wpis lub uważasz, że może się komuś przydać, będzie mi bardzo miło, jeśli go skomentujesz lub/i udostępnisz. Dziękuję, że jesteś i wspierasz.

Jeśli chcesz być również na bieżąco z kolejnymi artykułami na blogu i tym co udostępniam na kanałach społecznościowych, polub Esencję na Facebooku, zajrzyj na Instagram i na Instagram Stories (jestem tam nie tylko codziennie, ale potrafię się też nieźle rozgadać) i odwiedź Twittera.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Podziel się:
Aleksandra Bohojło
esencja@esencjablog.pl