swiadome podrozowanie

Świadomy styl życia to również świadome podróżowanie. Co to oznacza w praktyce?

29
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
16 Thread replies
18 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Aleksandra BohojłoDomologiaStosowanablogierkaIrena-HooltayewpodrozyWeronika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] którzy lubią podróżować świadomie (tu przeczytacie co przez to rozumiem -> KLIK), poznawać świat od lokalnej strony, bratać się z lokalsami, jeść i pić […]

trackback

[…] pisałam o świadomym podróżowaniu (KLIK) i jeśli miałabym wybrać podróż, która wywarła na mnie największe wrażenie […]

Weronika
Gość
Weronika

Mega wpis. Wiele osób jeszcze kompletnie nie wie co stoi za na przykład niektórymi atrakcjami w których biorą udział zwierzęta. Nie wiedzą abo nie chcą wiedzieć, takie teksty są potrzebne 🙂 Powoli, powoli, ale do celu. Do większej świadomości 🙂
kreatywnienafotografii.blogspot.com

Irena-Hooltayewpodrozy
Gość

Podróże nauczyły mnie ogromnej tolerancji,otwartości, szacunku dla innej religii, kultury, ludzi,odmienności.Szacunku dla przyrody, jeszcze większej dbałości o ekologię.
Nauczyły mnie pokory i skromności.Mam ogromny szacunek do zwierząt i jestem przeciwna delfinarium, przejażdżakach na słoniach,głaskania zamroczonych tygrysów i innych atrakcji tego typu.
Nie jeżdżę z biurami podróży, ale to akurat nie ma znaczenia.Każdy podróżuje jak mu wygodniej.
Bardzo dużo czytam przed wyjazdem do innego kraju, zbieram wszelkie możliwe informacje.
Wydaje mi się, że podróżuję świadomie.
Pozdrawiam!

Gabriela
Gość

Zgadzam się z każdym punktem jaki napisałaś. Niestety, wielu ludzi nie rozumie czym jest szacunek dla innej kultury lub w ogóle dla inności szeroko pojetej. Fakt też jest taki, że wiele z naszych decyzji choćby nawet dot.podróżowania determinuje dana chwila. Czyli jak dziecko ma 2 latka, to szukamy piasku i wody, a potem już powoli wszystko się zmienia i można robić ( teoretycznie) co się chce,
pozdrawiam

z-dusza.pl
Gość

Bardzo dobry i potrzebny dzisiaj tekst. Sama, lubiąc podróże, staram się to robić świadomie, ale zawsze warto się doszkolić.

Travel Bug
Gość

Mnie właśnie podróże nauczyły tej świadomości. Na chwilę obecną nie zdecydowałabym się już na jakiekolwiek „atrakcje” z udziałem zwierząt, za to szukam alternatywy w postaci sierocińca dla słoni (przy okazji mojego najbliższego wyjazdu do Tajlandii). Zawsze staram się organizować wszystko na własną rękę właśnie ze względu na możliwość kontroli wszystkich kwestii związanych z podróżą oraz świadomym podróżowaniem.

monikabloguje
Gość

Masz całkowitą rację. Jak widzi się często jak podróżujący nie szanują krajobrazu, miejsc, które zwiedzają, to aż za serce ściska. Super, że o tym piszesz i że masz takie podejście.

blogierka
Gość

Ty masz nawet mądre podejście do podróży- przeginka! 😉
A tak na serio, to jest bardzo mądre to co napisałaś i oby coraz więcej ludzi podróżowało świadomie, z szacunku dla innych kultur, samego siebie i świata.

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Gość

Bardzo podoba mi się to, co napisałaś, szczególnie w kontekście zachowania szacunku do świata, a to znaczy wobec ludzi, natury, kultury…Też nie jestem za tym bye wspierać miejsca, w których wykorzystywane są zwierzęta, szczególnie kiedy są więzione albo tresowane…Mam nadzieje, że lektura tego wpisu będzie dla ludzi bodźcem do refleksji:)

gonicmarzenia
Gość

Super wpis, bardzo fajny temat 🙂

Patryk Tarachoń
Gość

Super byłoby podróżować i zbierać różne inspiracje ze świata.