monster truck chce to przezyc katalog marzen

07 Sie Monster Truck – ujarzmić bestię #mójpierwszyraz (7 z 12)

Jeśli lubicie ekstremalną jazdę (niekoniecznie na autostradzie), 
lubicie pokonywać przeszkody (nie te w przenośni),
chcielibyście poczuć moc (nie tylko w sobie) i
lubicie maseczki błotne (poza ekskluzywnym spa lub własną łazienką) 
MONSTER TRUCK jest dla Was. I dla mnie.

Oczywiście wiedziałam to w chwili, kiedy przyszła wiadomość o tym, że dostałam się do II etapu akcji Chcę to przeżyć organizowanej przez Katalog Marzeń. To akcja dla osób, które chcą spełniać swoje marzenia i nie boją się podejmować wyzwań, lubią próbować nowych rzeczy i są pozytywnie nastawione do życia. To już mój drugi raz z Katalogiem Marzeń (poprzedni realizowałam ponad 2 tygodnie temu i był to wakeboarding), ale z jazdą Monster Truckiem miałam do czynienia po raz pierwszy w ramach swojego wyzwania #mójpierwszyraz.

monster truck bestiaBESTIA DO UJARZMIENIA

Monster Truck to bestia na ogromnych kołach z wysokim zawieszeniem, które musi przenosić zarówno potężne obciążenia wynikające z warunków konstrukcyjnych pojazdu, jak i te wytworzone szczególnie podczas skoków. To pojazd przypominający pick-up’a, tyle, że ma moc jak żaden inny i jak żaden inny nie boi się żadnych ograniczeń. Ma 3,5 metra wysokości, waży około 5 ton i potrafi pokonać ogromne przeszkody pozostając niewzruszonym. Może swobodnie przechadzać się po innych samochodach gniotąc ich blachę, pokonać błotnisty teren z wyrwami w ziemi, wznieść się na wysoki pagórek stając dęba i zgrabnie z niego się zsunąć wprawiając w osłupienie zarówno uczestników jazdy, jak i jej obserwatorów. Ze względu na duże koła może też wznieść swych pasażerów na znaczne wysokości. Główne przeznaczenie Monster Trucków to rozrywka, dlatego pojazdy te wykorzystywane są do specjalnych pokazów i wyścigów.

„Pokazy Monster Trucków niosą ze sobą duże ryzyko dla ich kierowców. Dlatego, podobnie jak w samochodach wyścigowych, montuje się pod poszyciem karoserii klatkę bezpieczeństwa, której konstrukcja jest zorientowana na zapewnienie siedzącemu wewnątrz człowiekowi ochrony w razie wywrotki bądź kraksy, ograniczając możliwość zmiażdżenia kabiny kierowcy.”
Wikipedia

Dziś piszę o tym na spokojnie, ale kiedy siedziałam na fotelu pasażera, moje palce u rąk były wbite w deskę rozdzielczą, a palce stóp w podłogę samochodu. Jazda odbywała się po torze, bestia dosłownie rozrywała ziemię z błotem powodując, że nie byłam w stanie utrzymać równowagi. Przesuwałam się na boki (żeby nie powiedzieć, że latałam po samochodzie jak worek kartofli), a moje ręce często odrywały się od pulpitu. Dużym wsparciem była dla mnie rama otwartego okna, na której kurczowo zaciskałam palce, ale przez które z kolei wpadało do środka samochodu błoto. Dźwięki, które wydawałam z siebie podczas jazdy pominę milczeniem. Zresztą mój głos i tak zagłuszała głośna praca silnika.

Z wysokości ponad 2 metrów mogłam patrzeć jak bestia radzi sobie z ekstremalnie trudną nawierzchnią podczas stromych podjazdów i zjazdów otoczonych głębokim błotem, muldami i koleinami, a siedząc w środku słyszałam i czułam moc silnika, buksowanie kół, trzaski i… niepokój. Po innych samochodach wprawdzie nie jeździliśmy, ale na pierwszy raz wystarczyło mi to, że gdy podjeżdżaliśmy pod górę widziałam tylko niebo, a zjeżdżając jedynie ziemię.

monster truck adrenalina na wyzynachADRENALINA NA WYŻYNACH

Jak się domyślacie jazda takim potworem po raz pierwszy to nie tylko zabawa. Uczucia, które mi towarzyszyły to także strach przed upadkiem (bardzo boję się, kiedy przechyla się samochód, więc prowadzącemu Monster Trucka profesjonalnemu kierowcy z Monster Truck – Mistrzowie Imprez zadałam z 5 razy pytanie czy na pewno się nie przewrócimy), strach przed nieznanymi dźwiękami (niszczenie wszystkiego co samochód napotka na drodze), niepewność związana z tym, że tak naprawdę nie wiedziałam jak będzie przebiegać jazda (czy będzie wolna czy szybka, jakie przeszkody przyjdzie nam pokonać) i adrenalina na najwyższym poziomie. Po kilku minutach to wszystko sprawiło, że mimo wewnętrznego strachu, zaczęłam dobrze się bawić rozumiejąc, że jazda Monster Truckiem to przede wszystkim frajda i emocje.

monster truck chce to przezyc#CHCĘTOPRZEŻYĆ

Czy chciałabym to przeżyć jeszcze raz? Zdecydowanie. Czuję niedosyt, bo jazda była stosunkowo krótka, ale wystarczająca, żeby nie tylko doświadczyć nowych przeżyć, ale żeby też pomarzyć o Monster Trucku w totalnie ekstremalnym wydaniu typu jazda po innych samochodach czy wyskoki ponad ziemię.

Tymczasem poznajcie możliwości tego niezwykłego pojazdu na przykładzie filmiku z YT:

CHCĘ ZOBACZYĆ POTWORA -> KLIK

Jeśli macie ochotę spróbować czegoś nowego albo jest coś co do tej pory wydawało się być poza Waszym zasięgiem zajrzyjcie na stronę Katalogu Marzeń, bo jestem pewna, że wśród ponad 700 ofert znajdziecie coś dla siebie lub kogoś dla Was bliskiego, np. w prezencie.

A teraz zapraszam na nieco umorusane fotki z jazdy Monster Truckiem. Przyznacie, że bestia prezentuje się pięknie?
Wsiedlibyście?

Fot. Autorem zdjęć w artykule jest Marek Kordek Photography, któremu w tym miejscu chciałabym ogromnie podziękować za poświęcenie swojego weekendowego czasu na przyjazd do Konstancina. Podobnie jak jego żonie Małgosi i córce Oli. Wiedzcie, że jestem Wam bardzo wdzięczna za to, że ponownie towarzyszyliście mi podczas realizacji marzenia. Mam nadzieję, że buty Marka się doprały, bo trzeba podkreślić to, że Marek poświęcił je nieco dla sprawy, żeby podejść jak najbliżej mojej jazdy w celu zrobienia fajnych ujęć 🙂

Poprzednie odsłony wyzwania #mójpierwszyraz:

♥ ♥ ♥

Jeśli spodobał Wam  się ten artykuł lub uważacie, że może kogoś zainteresować, będzie mi bardzo miło, jeśli go skomentujecie lub/i udostępnicie dalej. To wyraz uznania dla mojej pracy i zaangażowania, a także sprawienie mi ogromnej radości.

Jeśli chcecie być na bieżąco z kolejnymi wpisami na blogu i tym co udostępniam na kanałach społecznościowych, polubcie Esencję na Facebooku, zajrzyjcie na Instagram (jestem też codziennie na Instagram Stories) i odwiedźcie Twittera.

monster truck 1 monster truck 2 monster truck 3 monster truck 4 monster truck 5monster truck 6monster truck 7monster truck umorusaniemonster truck wyzwaniemonster truck 9monster truck 10monster truck 11monster truck 12

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Podziel się:
Aleksandra Bohojło
esencja@esencjablog.pl