Esencja miesiaca wrzesien 2016

06 Paź Esencja miesiąca – wrzesień 2016

Z jednej strony jeszcze powiew lata, z drugiej nieuchronnie zbliżająca się nowa pora roku. Całkiem przyjemny klimat, szczególnie, jeśli w głowie masz mnóstwo planów, dużą nadzieję na ich zrealizowanie i naładowane po wakacjach akumulatory. Niech no tylko nadejdzie ten wrzesień. Każdego roku popełniam ten sam błąd. Lekko umęczona organizacyjnie 2-miesięczną wakacyjną potańcówką (taka prawda kiedy masz dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym), na wrzesień czekam jak na zbawienie będąc przekonaną, że oto wreszcie będę miała czas na to co sobie wymyśliłam. Jakież przychodzi rozczarowanie i zderzenie z rzeczywistością, kiedy zaczyna się próba przeforsowania swoich planów względem planów trójki własnych dzieci.

Do poprawki

Nie mam pojęcia jak to się stało, że wrzesień minął tak szybko, ale jego istotę zaszyfrowałabym w tym kodzie: dzieci-dom-praca-wyjścia ze znajomymi-spotkania-wyjazdy, czyli nic nowego, nic odkrywczego, za to intensywnego i niestety nieco chaotycznego. Wierzę, że ta mieszanka stanowi jedynie grunt pod kolejne miesiące, mam nadzieję, lepiej zorganizowane, bo co jak co, ale do tej pory z zarządzaniem własnym czasem problemu nie miałam. Aż do teraz…

Na blogu

 1. Wrzesień na blogu zaczęłam tradycyjnie podsumowaniem ostatniego wakacyjnego miesiąca -> „Esencja miesiąca – sierpień 2016”. Dziś czuję, że od tamtego czasu minęły lata świetlne, a to przecież zaledwie jeden miesiąc.
 2. W drugim artykule przygotowałam dla Was „Moją subiektywną piramidę zdrowia”, w którym zdradzam co jest podstawą mojego dobrego samopoczucia. Przepis jest całkiem prosty i niektórych chyba nieco zaskoczył 😉
 3. Postanowiłam też zmierzyć się z Waszymi oczekiwaniami względem bloga i przygotowałam ankietę, za której wypełnienie bardzo Wam dziękuję. Postaram się podzielić płynącymi z niej wnioskami, ale zrobię to prawdopodobnie przy okazji jednego z wpisów. Niniejszym chciałam też potwierdzić, że jeśli jeszcze jej nie wypełniliście jest na to ostatni moment, bo odpowiedzi nadal napływają. Kliknij tu -> „Ankieta dla Czytelników Esencji”.
 4. Z ankiety wynikają czasem przedziwne rzeczy, szczególnie, jeśli jest ona anonimowa. Na szczęście są to absolutne wyjątki. Do jednego z nich postanowiłam się jednak odnieść w artykule: Tak, mam męża i trzecie dziecko. Mam też normalne życie.
 5. Czy zdarza Wam się umniejszać swoje zasługi, powątpiewać w skuteczność swoich działań, czy nie nachodzą Was czasem czarne myśli, że nie dacie rady podjąć nowego wyzwania? Polecam metodę zielonego ołówka. O tej prostej zasadzie budującej własne poczucie wartości przeczytacie w artykule: „Wyróżnij to co zrobiłeś dobrze, a nie co źle. Metoda zielonego ołówka”.
 6. Jeden z weekendów września spędziłam na niezwykłym wydarzeniu, a mianowicie najważniejszej w Polsce interdyscyplinarnej konferencji dla blogerów. Jej motywem przewodnim był temat: „Czy blogerzy zmieniają świat na lepsze?”. To była najbardziej wartościowa konferencja na jakiej ostatnio byłam, a wnioskami z niej płynącymi podzieliłam się z Wami w artykule: „Zmieniaj świat na lepsze jako człowiek, czyli wnioski po Blog Forum Gdańsk 2016”. Bardzo proszę przeczytajcie go, jeśli jeszcze go nie widzieliście.
 7. I na koniec optymistyczny akcent na początek jesieni, którą uwielbiam. Wystarczy kilka fajnych planów oraz pozytywne nastawienie i jesień oswojona 😉 Jeśli nie wierzycie, zajrzyjcie do artykułu: „Jak sprawić, żeby jesień była inspirująca”.


Podpatrzone w sieci

Z serii podpatrzone w sieci polecam Wam kilka artykułów w sam raz na nieco refleksyjną, jesienną aurę:

 1. Na początek cudowny wywiad Kasi Gandor z niezwykłą postacią, profesorem Jerzym Vetulanim (goście ww. Blog Forum Gdańsk) o zwierzęcości w kontekście ludzkim (nie zawsze negatywnym), moralności i przyszłości internetu -> KLIK. Trochę naukowo, ale też refleksyjnie. Przeczytajcie w skupieniu.
 2. Przy tej okazji pozwolę sobie załączyć nagranie z konferencji na temat… mózgu z udziałem pana profesora -> KLIK. Rozmowa fascynująca, choć głównie (o ile nie jedynie) za sprawą pana profesora.
 3. Jak przystało na nową porę roku, w sieci pojawiło się mnóstwo jesiennych wpisów i wyzwań. Każdy próbuje oswoić jesień na swój sposób. Kilka inspiracji znajdziecie u:
  – Kasi z Simplicite-> KLIK (lifestylowo)
  – Kasi z Worqshop -> KLIK (kreatywnie)
  – Szymona z Facet i kuchnia, np. kilka wybranych przepisów typu zupa w dyni (KLIK), bataty zapiekane z kasztanami (KLIK(kulinarnie)
  – Natalii z Jest rudo -> KLIK (fotograficznie)

 

Bawmy się jesienią – chłońmy, dotykajmy, smakujmy, wąchajmy, podziwiajmy, rozkoszujmy się i wyciągajmy z niej jak najwięcej dla siebie. Udanej jesieni.

♥ ♥ ♥

Napiszcie jak minął Wam wrzesień i czy macie jakieś fajne październikowe plany. 

Jeśli chcecie być na bieżąco z kolejnymi artykułami na blogu i tym co udostępniam na kanałach społecznościowych, wpadajcie na Facebooka, Instagrama (w tym Instagram Stories) oraz Twittera.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Podziel się:
Aleksandra Bohojło
esencja@esencjablog.pl